Nazwa forum

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-03-31 23:21:22

MS

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 59
Punktów :   

Czy ktoś ma jakieś ciekawe materiały dotyczące zamku Tenczyn ?

Jeśli ktoś ma ciekawe ksiązki, plany, rekonstrukcje i wszelkie temu podobne materiały proszonyu jest o ich udostępnienie. Mogą nam bardzo pomóc w dalszych działaniach a juz z pewnością urozmaicą zawartość strony.

Offline

 

#2 2008-04-02 22:18:59

grzegorzstepowski

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-01
Posty: 7
Punktów :   

Re: Czy ktoś ma jakieś ciekawe materiały dotyczące zamku Tenczyn ?

Moim zdaniem sporym urozmaiceniem strony jest fotka z człowiekirm spacerującym po jedynym ocalałym z dawnej sieni zamku łuku. Myślę że ten "bohaterski" człowiek bardzo pomaga grupie swoim działaniem - na miejscu władz gminy nie spał bym po nocach widząc coś takiego.

Offline

 

#3 2008-04-11 10:12:22

Nemain

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-04-11
Posty: 16
Punktów :   

Re: Czy ktoś ma jakieś ciekawe materiały dotyczące zamku Tenczyn ?

Ten człowiek, to i tak tylko jeden z przykładów ludzkiej głupoty. Za każdym razem gdy jestem na zamku, mogłabym robić galerię osobliwości na podstawie "bohaterskich" czynów "zwiedzających". Pomijając wspinaczki na łuki, skakanie i siedzenie na osuwiskowym piętrze, siadanie na oknach i machanie nogami, to najbardziej porażają mnie "troskliwi" rodzice, ustawiający dzieciaczki na oknach, gdy za ich plecami jest przepaść kilka metrów w dół, bo przecież takie zdjęcie jest fantastyczne :] Myślę, że utworzenie na stronie takiej galerii z odpowiednimi komentarzami dałabym ludziom trochę do myślenia....

Offline

 

#4 2008-06-25 19:51:45

van czyz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-10
Posty: 20
Punktów :   

Re: Czy ktoś ma jakieś ciekawe materiały dotyczące zamku Tenczyn ?

Nie mogę niestety sprawdzić tego osobiście. Czy powstała jakakolwiek monografia zamku bądź chociaż praca magisterska? Czy projekt odbudowy Hendla z 1912 roku ogranicza się do jednego tylko rysunku?

Offline

 

#5 2008-08-21 01:09:05

MS

Administrator

Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 59
Punktów :   

Re: Czy ktoś ma jakieś ciekawe materiały dotyczące zamku Tenczyn ?

Taki link znalazłem:

http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccont … 2&dirids=1

Bardzo ciekawe, o zamku zaczyna się na stronie 302 numeracji elektronicznej.


A tu jest Kronika Krakowska z 20.08.2008 r. W 13 minucie jest reportaż o zamku

http://ww6.tvp.pl/6272,20080820775596.strona

Pozdrawiam,

Maciek

Offline

 

#6 2008-12-05 13:28:30

van czyz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-10
Posty: 20
Punktów :   

Re: Czy ktoś ma jakieś ciekawe materiały dotyczące zamku Tenczyn ?

Apropo ciekawych materiałów. Czy możnaby umieścić na stronie rekonstrukcje zamku wg. Gumowskiegi i Hendla? Myślę, że również wartościowym byłoby umieszczenie tu mapy zamku i najbliższej okolicy z XVII wieku, widać tam ogrody, róznego rodzaju zabudowania służebne wobec (?) zamku, jak i osadę u jego stóp.

Inna sprawa, była wiadomość o pracy naukowej na temat zamku, która miała być poprawiona i udostępniona. Czy wiadomo coś więcej kiedy będzie ona dostępna?

Ostatnio edytowany przez van czyz (2008-12-05 14:01:30)

Offline

 

#7 2008-12-09 23:02:44

grzegorzstepowski

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-01
Posty: 7
Punktów :   

Re: Czy ktoś ma jakieś ciekawe materiały dotyczące zamku Tenczyn ?

W minioną sobotę byłem na spotkaniu z Panią Teresą Małkowską-Holcerową, autorką obszernej pracy naukowej dotyczącej Tenczyna. Pani Teresa Małkowska-Holcerowa jest obecnie na etapie prac sprawdzających całe opracowanie, pracuje także nad formą w jakiej praca miała by być udostępniona publicznie. W chwili obecnej trudno jest podać konkretny termin jej udostępnienia.

Offline

 

#8 2009-08-05 21:18:31

van czyz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-10
Posty: 20
Punktów :   

Re: Czy ktoś ma jakieś ciekawe materiały dotyczące zamku Tenczyn ?

I jak się sprawa miewa? Nie ukrywam, że interesują mnie pewne sprawy związane z zamkiem. Chodzi m.in. o to czy były prowadzone tam badania archeologiczne, wykopaliska, czy znaleziony został jakiś detal z zamku, czy są jakieś dokumenty związane z zamkiem z czasów jeszcze gdy nie był on ruiną, czy wiadomo coś bliżej na temat budowniczych, otoczenia warowni (ogrody, zabudowania), czyli słowem, wszystko to co mogłoby pomóc w ustaleniu jak zamek mógł wyglądać w przeszłości...Kusi mnie wykonanie rycinki z zamkiem i jego otoczniem z lotu ptaka, tak jak mógłby wyglądać...podobnie jak tutaj:
http://zamki.res.pl/krupe.htm
...z tym że, chciałbym, żeby udałoby mi się to już trochę bardziej profesjonalnie

Offline

 

#9 2010-11-05 22:32:37

ancyk44

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-05
Posty: 2
Punktów :   

Re: Czy ktoś ma jakieś ciekawe materiały dotyczące zamku Tenczyn ?

Witaj van czyz
pytasz, czy powstała monografia zamku lub praca magisterska jemu poświęcona
Otóż tak
W 1992 roku kilkoro studentów PK wykonało makiety z propozycjami wykorzystania ruin zamku a jedna osoba napisała obszerną pracę jemu poświęcona oraz wykonała makietę zamku z czasów świetności

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kgfantasy.pun.pl www.pokemon-arena.pun.pl www.forumbezimienni.pun.pl www.zakon.pun.pl www.energy2000.pun.pl